• zasada dwóch wirów
  zasada dwóch wirów
 • wirnik
  wirnik
 • wirnik
  wirnik
 • mieszadło kolumnowe
  mieszadło kolumnowe
 • mieszadło do zbiorników IBC
  mieszadło do zbiorników IBC
 • mieszadło do beczek
  mieszadło do beczek
 • podwójny wirnik
  podwójny wirnik
 • wirnik
  wirnik
 • mieszadło kolumnowe
  mieszadło kolumnowe
 • mieszadło do hoboków
  mieszadło do hoboków

mieszadła VISCO JET

Jak w żadnej z tradycyjnych technologii, mieszadła przemysłowe VISCO JET® oferują szereg korzyści, szczególnie dla zastosowań w obszarach zagrożenia wybuchem. Najważniejsze z nich:

Łożyska/oprawy łożyskowe
Nie są potrzebne dodatkowe łożyska czy oprawy łożyskowe do systemu VISCO JET®. W takim razie nie ma dodatkowych potencjalnych źródeł zapłonu w tym obszarze.

Uszczelnienia
Regulacje ATEX pozwalają na zastosowanie uszczelnień z prędkością obrotową wału poniżej 1m/s w obszarze uszczelnienia. Mieszadło mechaniczne VISCO JET® zawsze pracuje wyraźnie poniżej tej prędkości.

Bezpieczeństwo konstrukcyjne
W związku z bardzo małymi siłami promieniowymi w obszarze wału, mieszadła mechaniczne VISCO JET® dają wyraźnie wyższy stopień bezpieczeństwa konstrukcyjnego niż tradycyjne systemy.

Łożyska prowadzące wału
W przypadku użycia łożysk prowadzących pojawia się niebezpieczeństwo zapłonu, zużycia, uszkodzenia. Mieszadło VISCO JET® z wyraźnie niższymi siłami promieniowymi w większości przypadków nie wymaga takich dodatkowych mechanicznych elementów.

Dodatkowy osprzęt zbiornika
Dodatkowy osprzęt zbiornika jak hamulce, przerywacze prądowe dają dodatkowe źródło potencjalnego zapłonu. System VISCO JET® nie wymaga takiego osprzętu.

Zastosowanie w produkcji:

Olejów i mydeł
Farb
Farmaceutyków
Słodyczy
Mleka i wyrobów mlecznych
Papieru
Kosmetyków
Napojów
Ceramiki
Chemikaliów

System mieszania VISCO JET® jest systemem z elementami stożkowymi, wysokim momentem i niską prędkością obrotową. To pozwala na efektywne mieszanie produktów nawet przy niskich prędkościach obrotowych.

Wysoka jakość mieszania technologii VISCO JET® jest stosowana do całej gamy produktów i całkowicie niezależna od typu i kształtu użytego zbiornika. Tak więc nie ma znaczenia, czy zbiornik stoi, czy leży, czy jest okrągły, czy o przekroju prostokątnym. W każdym przypadku system VISCO JET® daje doskonałe rezultaty mieszania.

Różne wersje elementów mieszających VISCO JET®

Elementy mieszające systemu VISCO JET® mogą mieć różne różne rozmiary i występować w różnych wersjach. Sciętych stożków z pełnymi ściankami używamy do mediów płynnych o niskich i średnich lepkościach. Spiralne stożki używamy do produktów o wysokich lepkościach. Wirnik Crack świetnie spisuje się w tworzeniu dyspersji, emulsji, mieszaniu produktów z dużą zawartością cząstek stalych.

Sterowanie do VISCO JET®

Jesteśmy w stanie spełnić Państwa oczekiwania co do kompletnego systemu mieszania wraz ze sterowaniem. Oferujemy szafy sterownicze do naszych systemów mieszania w pojemnikach, zbiornikach stacjonarnych, wolnostojących, do układów laboratoryjnych. Układ sterowania jest zoptymalizowany dla zastosowanej technologii VISCO JET® .

Mieszadło VISCO JET® typ VJ500 do zbiorników

Mieszadło zbiornikowe VJ500 jest produkowane do określonego zbiornika o znanych wymiarach, produkcie i technologii mieszania. Ma zastosowanie w zbiornikach od 300 do 1mln litrów. W niektórych przypadkach lepkości sięgają 400000 mPas.

Mieszadło może być wyposażone w zwykłe uszczelnienie wału lub w mechaniczne do zastosowań specjalnych.

Wszystkie elementy włącznie z wałem i elementami mieszającymi VISCO JET® są dostępne w wersji do zastosowań spożywczych.

(VISCO JET® dawniej inoJET®)
Strony: « Poprzednia 1 2